Project Description

سوئیچ شبکه

سوئیچ شبکه

A3MT_سوئیچ جزو تجهیزات سخت افزاری شبکه محسوب می شود که شباهت های بسیار زیادی به هاب دارد اما هوشمند تر و دقیق تر از آن عمل می کند.

با استفاده از سوئیچ در شبکه میتوان چندین کامپیوتر را با استفاده از سیم LAN به یکدیگر متصل کرد. بعد از ارسال اولین بسته اطلاعات، سوئیچ یک جدول را تشکیل می دهد که ابزار هایی که در شبکه وجود دارند را با استفاده از مک آدرس به یکدیگر متصل میکند.

سوئیچ ها بر خلاف هاب ها می توانند بین کامپیوترهای مختلف در شبکه فرق قائل شوند. هاب ها دستگاه های ساده ای هستند ولی سوئیچ ها با قابلیت تفکیک ورودی و خروجی میتوانند با استفاده از آدرس مک، مشخص کنند هر دستگاه به چه پورتی متصل است.

هاب ها قیمت پایین تری نسبت به سوئیچ ها دارند ولی باعث می شوند دیتا یا یک بسته ارسالی در تمام سیستم های شبکه نمایش داده شود، در صورتی نیاز ما چیز دیگری است. این مشکل با سوئیچ قابل حل است، سوئیچ با داشتن آدرس آی پی هر یک از سیستم ها قابلیت تفکیک آن ها را دارد.

روتر

روتر

روتر هم جزو تجهیزات سخت افزاری شبکه محسوب می شود که وظیفه ی ارسال و دریافت بسته های اطلاعاتی در شبکه های مختلف می باشد. هر بسته ارسالی در شبکه دارای آی پی مخصوص و منحصر به فرد خودش است.

روتر ها با استفاده از این آی پی می توانند بسته ها را به مقصدشان برسانند. وقتی یک شبکه بخواهد به یک شبکه بزرگتر مانند گوگل متصل شود از روتر ها استفاده می شود.

روترها با استفاده از پورت هایی که دارند می توانند ابزار هایی مانند پرینتر، اسکنر و… را با دستگاه های داخل شبکه به اشتراک می گذارند. همچنین دارای فایروال داخلی و پشتیبانی از وایرلس بی سیم هستند.

خدمات ما در زمینه سوئیچ و روتر

با توجه به تنوع و گستردگی وسایل تجهیزات شبکه گروه ما A3MT یکی از خدماتی که به شما عزیزان ارائه می دهیم در این مورد است. تیم ما با وجود افراد با تخصص و با تجربه در انتخاب، نصب، راه اندازی و پشتیبانی این سخت افزارها در کنار شما هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره از مشاوران ما با ما تماس بگیرد.